Prostě Vás naučíme vařit ...

 • Lektoři

  >

  Radek David

  Radek David

  šéfkuchař

  Mezi českou kulinářskou elitou má Radek David čestné místo. Jako jeden z prvních špičkových šéfkuchařů objel celou řadu českých farem a implementoval jejich produkty do svých slavných restaurací La Veranda a Babiččina zahrada v Praze. Právě díky jeho přístupu je La Veranda držitelem prestižních 16 bodů světového hodnocení restaurací Gault Millau. Kromě zmíněných pražských restaurací je executive chefem také v sedmi restauracích Oliva v Kyjevě.

  Sdílet:

  Radek David

Aktuální kurzy s termínem

Radek David - životopis

Vzdělání

Střední odborné učiliště společného stravování, Praha (kuchař-číšník)

 

Stáže:

Latium, London (italská kuchyně); Semplice, London - 1 hvězda Michelin (italská kuchyně); La Chassagnette, Francie - 1 hvězda Michelin; Violetta, Piemonte (italská kuchyně), Osteria Dell´Angolo, L´Autre Pied - 1 michelinská hvězda, Marcus - 2 michelinské hvězdy, Ametsa by Instruktion Arzak - 1 michelinská hvězda, Alyn Williams - 1 michelinská hvězda, Story - 1 michelinská hvězda, Pied a Terre - 1 michelinská hvězda

 

Praxe

Nyní - La Veranda, Praha, Babiččina zahrada, Průhonice, La Veranda, Kyjev, 7x restaurace Oliva, Kyjev - všude executive chef

Hotel Radisson SAS Alcron, Praha (Chef di partie – gardemanger); Hotel Corinthia Towers (Chef de cuisine); Restaurace Rybí trh (Chef de partie); Restaurace Kampa Park, Praha; Hotel Adria, Praha

 

Účast v soutěžích:

Radek David se zúčastnil přibližně 60 kuchařských soutěží. Kromě mnoha ocenění v České republice má zlaté, stříbrné medaile a poháry z Rakouska, Německa a Slovenska. Mnoho medailí si přivezl jako člen Národního týmu AKC ČR ze světových soutěží v Singapuru, Lucemburku a Basileje a z kuchařské olympiády v Erfurtu, na kterou se sjíždí 50 týmů světa.

 

Největší úspěchy

2011    Kuchař roku – Bocuse d´Or Česká republika, 2. místo

2010    Expogast Culinary World Cup – Luxemburg, stříbrná medaile

2008    IKA Culinary Olympics Erfurt – Německo, zlatá medaile

2002     Chef of the Year 2001/02- Czech Republic -1. Místo ,  ,,Chef of the Year 2001-02´´

 

Spolupracoval na knihách

2010    Bio Menu

2012    TOP 10 šéfkuchařů

2013    Sexy moderní česká kuchyně

 

Mezi jeho koníčky patří studium a sbírání kuchařské literatury, knížek a časopisů o moderní gastronomii, cestování, turistika, fotografování a sbírání modelů aut 1:18.

 

Radek David - jaké kurzy vede

Dárkový poukaz

Věnujte svým blízkým náš dárkový poukaz na kurz vaření. Vyberte buď konkrétní kurz, nebo nechte obdarovaného, ať si vybere sám.

objednat poukaz ověřit poukaz

Knihy s podpisem autorů

Chcete být informováni o vypsání
nových kurzů a novinkách?

SLEDUJTE NÁS

Naše stránky používají soubory cookies. I díky nim vám nabízíme přesně takový obsah, který hledáte. Vaši návštěvu na webu bereme jako souhlas s jejich použitím.