Prostě Vás naučíme vařit ...

 • Lektoři

  >

  Václav Frič

  Václav Frič

  šéfkuchař

  Nechte si stisknout ruku od Václava Friče a pochopíte, že s takovým fortelem pro něj není problém zvládat jak zabíjačky, tak dvě stovky obědů naráz. Václav se rozhodl být kuchařem už na základní škole a vaření je pro něj dodnes srdeční záležitost - skoro se zdá, že tak, jak se rozšiřují gastronomické obzory, tím nadšeněji se do vaření vrhá. Je velkým milovníkem klasické české kuchyně, ale skvěle také umí ryby a dary moře. Pro ty, kdo chtějí poznat klasiku se vším všudy, nabízí i zmíněnou zabíjačku, pro citlivější povahy jsou tu buchty, vdolky a pro všechny i špičková svíčková. Českou kuchyni umí Václav Frič jak z partesu; nechápe ji ale jako strnulý soupis receptů a jakkoli ctí tradice, nepodléhá zbytečnému sentimentu. Tak jako u té zabíjačky...

  Sdílet:

  Václav Frič

Václav Frič - životopis

Vzdělání

SOU U krbu Praha (obor kuchař – číšník)

Stáže:

Hotel Evropa, Praha (česká, minutková a studená kuchyně)

Yes I Can; Star Training; HASAP Gastro

Praxe

Restaurace Sokool, Praha; hotel Le Palais, Praha; hotel Inter-Continental, Praha;

Café Imperial, Praha (executive Chef); Hotel Alcron Radisson SAS, Praha;

restaurace Rybí trh, Praha; restaurace U Plebána, Praha; Hotel Adria, Praha

Ocenění

Průvodce Grand restaurant 2007 – restaurant Alcron (2. Místo), La Rotonde (3.místo);  The International Five Star Diamond Award 2005 -  Alcron restaurant; The International Five Star Diamond Award 2004 - Alcron restaurant;  Grand restaurant 2003 – Alcron restaurant (nejlepší rybí restaurace); The International Five Star Diamond Award 2003 - Alcron restaurant; průvodce Gurmán 2002 – Alcron restaurant (nejlepší rybí restaurace);

Soutěž v otevírání ústřic, ČR 2002,2003, 2007 (2. místo); soutěž v otevírání ústřic, ČR 2004, 2005, 2006 (1.místo); světová soutěž v otevírání ústřic, Irsko (13. místo); světová soutěž v otevírání ústřic, Švédsko, 2005 (13. místo)

Václav Frič - jaké kurzy vede

Dárkový poukaz

Věnujte svým blízkým náš dárkový poukaz na kurz vaření. Vyberte buď konkrétní kurz, nebo nechte obdarovaného, ať si vybere sám.

objednat poukaz ověřit poukaz

Knihy s podpisem autorů

Chcete být informováni o vypsání
nových kurzů a novinkách?

SLEDUJTE NÁS

Naše stránky používají soubory cookies. I díky nim vám nabízíme přesně takový obsah, který hledáte. Vaši návštěvu na webu bereme jako souhlas s jejich použitím.